STARTUJ Z HP NEWS! | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ HARRY POTTER NEWS! | WSPÓŁPRACA Z HP NEWS | KONTAKT
Harry Potter - Newsy Harry Potter i Insygnia Śmierci Harry Potter - Artykuły Forum Harry Potter News Harry Potter News - księga gości Informacje o Harry Potter News  

Wiadomości: Książki Siódmy tom Filmy Wywiady Fan Fiction Fan Zone
HPNews.pl
   O stronie   Redakcja   K. Recenzentów   Kontakt   Prorok   Forum   Chat ()   FAQ   Prasa o nas   TOP 10   Mapa serwisu   Szukaj...
Menu
KsiążkiSiódmy tomFilmyPiąty filmGryHP NewsInneArchiwum
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaKsiążę PółkrwiInsygnia Śmierci
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon Feniksa

Książki:O książkachJ.K. RowlingA. PolkowskiMary GrandPreWydawnictwaJak powstał HP?Błędy autorkiCiekawostkiSłownik ZaklęćHP w liczbachCzarna MagiaKim jest R.A.B.?Czarna Seria
Filmy:O filmachReżyserzyProducentAktorzyUrodziny aktorówBłędy w filmach
Świat Magii:HogwartQuidditchCzarna MagiaMagiczne...?SmokiWMIGUROK
Twoje kontoE-kartkiPWRanking fanówFan FictionGaleriaPsychotestyQuizyFan MiesiącaDownloadWasze listyDowcipyLinkiWyślij newsaWyślij artykułDołącz do nas!
K. FilozoficznyK. TajemnicW. AzkabanuCzara OgniaZakon FeniksaQuidditch WC
 FORUM:Ogólna dyskusjaKsiążkiFilmyGryHarry Potter 6Harry Potter 7StronaFan FictionFan ArtInna twórczośćOff-Topic
Sponsorzy

Aktualnie brak

Login
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.

HPNews.pl » Artykuły » Świat Magii » Przedmioty


Przedmioty

*** Czego się uczy w Hogwarcie ***

W Hogwarcie, tak jak w kazdej szkole, nauka jest podzielona na kilkanaście przedmiotów. Niektóre są łatwiejsze, inne trudniejsze, jeszcze inne wymagają wrodzonego talentu. Przyjrzyjmy się im wszystkim.


Astronomia - oczywiście na tych lekcjach trzeba umieć wskazać różne obiekty na niebie, np. gwiazdy, planety i inne.

Eliksiry - nazwa mówi wszystko. Uczenie się sztuki przyrządzania magicznych mikstur nie jest jednak z pewnością łatwe, gdy nad karkiem dyszy uczniom profesor Severus Snape.

Historia magii - najnudniejszy przedmiot (u mugoli zazwyczaj jest podobnie), jedyne, co się na tych lekcjach robi, to notowanie różnych ważnych i przełomowych dat ze świata czarodziejów.

Obrona przed czarną magią - tak jak powiedział niegdyś Hagrid, bardzo pechowe stanowisko. Od czasu, gdy Harry przyszedł do szkoły, nikt nie przetrwał na tej posadzie dłużej niż rok. Różni nauczyciele uczą na tych lekcjach różnych rzeczy: jedni zaklęć obronnych, inni teorii. Należy zwrócić uwagę, iż w każdej dotychczasowej części nauczyciel obrony przed czarną magią odgrywał ważną rolę.

Opieka nad magicznymi stworzeniami - przedmiot nauczany obecnie przez nikogo innego jak przez Hagrida. Niestety, z tego powodu lekcje te bywają bardzo niebezpieczne. Rubeus znacznie wykracza poza program, pokazując klasie dziwne i niekiedy groźne zwierzęta.

Teleportacja - dodatkowy przedmiot, który pojawia się na szóstym roku. Wszyscy chętni mają zazwyczaj duze trudności, by opanować tę sztukę.

Transmutacja - jedna z najtrudniejszych dziedzin magii, polega na zamienianiu jednych przedmiotów w inne. Bardzo ciekawa jest dziedzina animagii - animag to człowiek, który potrafi przemieniać siebie samego w zwierzę.

Wrózbiarstwo - jak twierdzi profesor McGonagall, jedna z najmniej ścisłych dziedzin magii. Polega oczywiście na przewidywaniu przyszłości. Zdarza się oczywiście, iż dobry wróżbita przewiduje ją bezbłędnie, jednak zawsze znajdzie się sporo oszustów. Podobnie jest zresztą w świecie mugoli.

Zaklęcia - na tych zajęciach można po prostu nauczyć się wielu pożytecznych i przydatnych zaklęć i uroków, których często się potem używa w świecie magii.
Opublikowane: 2005-10-17 (1528 odsłon)

[ Wróć ] | Powrót do strony głównej

© Copyright 2003-2008 by HPNews.pl .
P-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi.
Tworzenie strony: 0.45 sekund
Page created in 0.445390 Seconds