Gazeta magiczna Prorok Codzienny jest integralną częścią serwisu HP News (www.hpnews.pl). Należy do Grupy HP News 3 i pozostałych redaktorów serwisu.


FAKTY DNIA:

Lord Voldemort zaliczył glebę?

Niezidentyfikowany obiekt latający kompletnie zdemolował ogródek należący do poczciwej mieszkanki Londynu, pani Malfajdy White.

czytaj dalej...


Nowa ulica!!

Z ostatnich doniesień wynika, że na ulicy Pokątnej nie ma już miejsca na nowe sklepy, a klientów, a zarazem kupców chętnych na kupno lokalu nie brakuje. Minister Magii we wczorajszym przemówieniu zaznaczył że w centrum Londynu brakuje miejsca na stworzenie nowej ulicy, a więc gdzie??

czytaj dalej...


następne artykuły »


MINISTERSTWO MAGII:

Minister nie pojawił się na posiedzeniu

Być może pamiętacie nasz artykuł „Szok!!! Czarodzieje w mugolskich gazetach”, informowaliśmy was o pojawieniu się czarodziejów w nie magicznych gazetach. Dziś mamy dla was kolejny „SZOK”. Jesteście zainteresowani?? Czytajcie dalej.

Autor: Mary

czytaj dalej...


„Szok!!! Czarodzieje w mugolskich gazetach”

Na łamach pierwszych stron mugolskich gazet pojawiły takie nagłówki jak ”Czarodzieje-a jednak istnieją” ;”Tylko u nas wywiad z czarodziejem”; ”Magiczne potwory na warszawskich ulicach”; „To jednak nie kosmici”. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zapraszam do przeczytania reszty artykułu.

Autor: Mary

czytaj dalej...


następne artykuły »


HOGWART:

Wyjdzie za RABA?!

Sensacja wybuchła w szkole magii i czarodziejstwa Hogwart. Jeśli wierzyć informacjom, które od kilku dniu opanowały największe brukowce, szacowna i podziwiania profesor Mc Gonagall wychodzi za mąż.

czytaj dalej...


Samonotujące pióra

Nastała wielka moda na samonotujące pióra! Codziennie do Hogwartu przylatuje wiele sów ze specjalnymi prezentami dla uczniów, upragnionym artykułem piśmiennym. Wszystkie kolory stały się popularne, od czarnego (tradycjonalnego), poprzez różowy (najbardziej rozchwytywany!), aż do kolorów wymyślonych przez zamawiających.

czytaj dalej...


następne artykuły »


WYWIADY:

Wywiad z Joanną D'Arc magicznego dziennikarstwa

O etyce dziennikarskiej i o tajnikach dziennikarskiego zawodu, na pytania naszego redaktora odpowiada nie kto inny, jak uosobienie kobiecej inteligencji i czarowniczego wdzięku, zresztą aby zanadto nie przesadzać powiem jedno – wspaniała Rita Skeeter!

czytaj dalej...


Wywiad z Lordziem Voldemortem!

Przebojowa korespondętka Rita Skeeter, po urlopie wypoczynkowych( w skrócie czytając wakacje z Flichem na Fidżi), pełna sił i niekończącego się wigoru wobec panów po setce, powraca do pracy, aby spragnionych wieści magicznych czytelników uraczyć przejmującym wywiadem z Lordem Voldemortem. Jakie są najbliższe plany Czarnego Pana? Czy to prawda, że w specjalnym programie reklamować będzie, pastylki na świeży oddech niejakiego Tiktaka. O tym i nie tylko dowiecie, się przechodząc do dalszej częśći newsa. Pamiętajcie, czytacie na własną odpowiedzialność

czytaj dalej...


następne artykuły »


QUIDDITCH:

Hermiona ścigającą?

Ciągną się strasznie dni........Nuda......Aż tu nagle na boisko do Quidditcha wkracza nasza ulubiona, zaczytana Hermiona.W szacie w barwach Gryffindoru wygląda nieźle chociaż mogłaby zrzucić kilka kilo......Zapraszamy do czytania.

czytaj dalej...


Ruszyła Liga Mistrzów w Quidditchu!!!

Wreszcie ruszyły pierwsze spotkania Ligi Mistrzów w Quidditchu o klubowe mistrzostwo Starego Kontynentu...

czytaj dalej...


następne artykuły »


OGŁOSZENIA:

Dbaj o urodę z Martą!

Nasza, niezwykła i odznaczająca się niespotykaną urodą, Marta (bardziej znana jako Jęcząca Marta), postanowiła pomóc wszystkim zagubionym w świecie kosmetyków! Wydała fascynującą książkę na ten temat. Metody dbania o siebie są trochę niekonwencjonalne.

czytaj dalej...


Otwierają szkołę!!!

Redaktorzy Proroka postanowili otworzyć szkołę, ale nie taką byle, jaką jak Hogwart, ale prawdziwą, solidną szkołę

czytaj dalej...


następne ogłoszenia »

 

Zębowa afera

Zębowa afera

My czarodzieje nie potrzebujemy dentysty(człowieka, który leczy zęby bez pomocy czarów),
ale mugole owszem! Wykorzystał to pewien czarodziej Lucjusz M., który jednak woli pozostać anonimowy. Zobaczcie, co on wykombinował.


Autor: Mary

Jesteśmy na mugolskiej ulicy, Marszałkowskiej 15. Przed nami stoi gabinet dentystyczny, a nad nim napis „ Masz chore zęby i mało kasy? Wyleczę cię w cudowny i tani sposób!”.
Po wcześniejszym przeczytaniu kilku encyklopedii o Jugolach postanowiliśmy podstępem wydobyć informacje na temat „gabinetu” od samego pana M.
JA(J): Dzień dobry nazywam się Marina Kwośnieska(to oczywiście nie moje nazwisko, ale część podstępu) i chciałabym wyleczyć moje chore zęby.
PAN M.(M): Ach dzień dobry, dzień dobry. Proszę sobie wygodnie usiąść.(Wskazano mi poszarpany brązowy fotel na środku pustego pokoju)
J: Czym pan będzie leczył.
M: Magii…To znaczy…Proszę usiąść, nie zadawać takich głupich pytań i zamknąć te obleśne mugolskie oczy!
J: Mugolskie?
M: To znaczy….błękitne!!! Oooo, po co pani do mnie przyszła??? Ma pani całkowicie zdrowe zęby!(Otworzyłam oczy i nad głową zobaczyłam różdżkę!)Proszę stąd natychmiast wyjść!!!

Na zewnątrz zobaczyłam kilku mugoli, podeszłam i co usłyszałam?
MUGOLE(MG):….W cudowny sposób tak?
MG2: Przyrzekam ci! Nic w środku nie ma.
MG3: Kiedy lekko otworzyłem oczy zobaczyłem nad sobą drewniany świecący patyk!
MG1: Może to była zwykła lampa?
MG2: Ja też widziałem taki patyk! Jak słowo daję wylewały się z niego jakieś ścieki!
MG3: Kto wie, co on tak ma w tym zakładzie. Po tej wizycie zęby zaczęły mi same wypadać a w ich miejsce rosną, nowe, zielone!


Sprawą zajmuje się Ministerstwo Magii, a my ostrzegamy, że „leczenie” mugoli jest nielegalne, niebezpieczne i bardzo opłacalne. Pan Lucjusz M. jest ścigany za nie płacenie, mugolskiego podatku i jeśli ktoś go spotka to niech mu powie, żeby szybko s…uciekał.


WASZE KOMENTARZE DO TEGO ARTYKUŁU:


imię:
e-mail: (niewymagane)

uśmiech:

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Zapomnij moje dane
© Copyright 2006 by HP News 3. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Design by Syriusz & Lipa